Sobotní indiánský závod – 16.9.2017

Kdo bude chtít strávit v Brně celý víkend, může se v sobotu 16.9.2017 zúčastnit unikátního týmového „indiánského závodu„. Start a cíl závodu se dozvíte na srazu a budete mít cca. 45 minut na to vybrat si jednu z tras dle svých preferencí – kopcovitou, terénní a rovinatou. Délka cca. 50 km.

Místo a čas srazu bude upřesněno.


Malba: Magdalena Vostrá

Idea:

Indiánský závod je těžké pojmenovat, protože něco podobného se asi příliš nikde nevyskytuje 🙂 Tedy pracovní název zůstal takový, jaký je a pokusíme se vám shrnout jeho ideu.

Záměr uspořádat sobotní závod vedle nedělního půlmaratonu je zvýšit atraktivitu neděle a nejen pro přespolní vytvořit na Brněnsku celovíkendové „menu“ na koloběžkách. Zajistěte si tedy kemp nebo pětihvězdičkový hotel a dojeďte do Brna!

Sraz bude okolo 11. hodiny na vlakovém nádraží. Za startovné zakoupíme lístky a až na místě se dozvíte, kde začíná start. Každý účastník obdrží mapku, kde budou 2-3 doporučené trasy – jedna povede přes kopec, druhá delší po rovince po silnici a třetí (pokud bude) po hrbolkách. Ve vlaku má tým možnost vybrat si dle mobilní mapy cestu, kterou se vydá.

Týmy. Závod je týmový a podle přihlášených to již vypadá, že jet v týmech je reálné. Tým může mít 3-7 členů a čas týmu se počítá podle dojezdu prvních tří závodníků. Není vůbec nutné, aby jel tým stejnou trasu, každý jezdec může jet přesně takovou cestou, kterou považuje pro sebe za nejlepší. Týmy jsou poměrně volné a kdo je sám, k někomu ho přiřadíme 🙂

Odstartujeme z nějaké té dědinky za Brnem tak, že telefonicky sdělíme člověku se stopkami v Brně čas odjezdu. Cíl bude na nějaké zahrádce na periferii Brna, kde bude časoměřič očekávat u limonády náš příjezd. Po dojezdu všech závoďáků proběhne debata na téma nesmrtelnosti koloběžkového sportu a kolobkopivo. Zároveň všechny poinformujeme o nedělním závodě na ovále a odstraníme obavy, že se vám z oválu zatočí hlava 🙂

Indiánský závod se koná nultým ročníkem. Pokud se vám bude líbit, pojedeme za rok zase 🙂

Instrukce pro indiánský závod
(přidáno 14.9.2017)

SRAZ: Brno, hlavní nádraží, 10:30.

S sebou: Mapu, busolu nebo GPS navigaci (i v telefonu), drobné na limču v cíli.

Start a cíl bude uveden na infolistě, který dostane každý účastník na místě srazu.

V případě, že chcete jet pouze sobotní „indiánský závod“, registrujte se zde:

[contact-form-7 id=“81″ title=“Registrace – indiánský závod“]